Pomoc psychologiczno - pedagogiczna/Specjaliści

System pomocy psychologiczno-pedagogicznej

W Przedszkolu Miejskim Nr 3   zgodnie z Rozporządzeniem  MEN w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych  przedszkolach , szkołach i placówkach działa  System pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wspierania wychowanków Przedszkola  Miejskiego nr 3 w Jaśle.

Zgodnie z zapisem w w/w dokumencie, każde dziecko ma prawo być objęte działaniami pedagogicznymi i psychologicznymi, mającymi na celu rozpoznanie jego możliwości psychofizycznych, w tym uzdolnień, indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz zaspokajania tych potrzeb. Z inicjatywą o pomoc psychologiczno-pedagogiczną może miedzy innymi wystąpić rodzic, dyrektor oraz nauczyciel prowadzący zajęcia z dziećmi. Pomocy udzielają nauczyciele prowadzący zajęcia w grupie oraz zatrudniony w przedszkolu logopeda Beata Turek.

Pomoc koordynują nauczycielki Małgorzata Myśliwiec, Agata Garstka . Szczegółowe informacje  dotyczące form pomocy, zadań osób wspierających zawiera dokument System pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wspierania wychowanków Przedszkola  Miejskiego nr 3 w Jaśle.